Publiczne Przedszkole Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile

Biodegradacja to jest sensacja

 

W roku szkolnym 2023/2024 nasze przedszkole, w tym grupa “Słoneczka” brały udział w projekcie edukacyjnym pt.: “Biodegradacja to jest sensacja” organizowanym przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
W ciągu całego roku odbywały się cykliczne spotkania, podczas których dzieci mogły poznać, co to jest i z czym wiąże się pojęcie “biodegradacji”. Systematyczne obserwacje i prowadzenie dziennika obserwacji pozwoliły zdobyć wiedzę na temat tego, które rzeczy ulegają rozkładowi, w jakich warunkach oraz w jakim czasie. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z przebiegu projektu, który był dla nas bardzo wartościowy i dał wiele korzyści. Dodatkowo stanowił świetną zabawę i naukę przez doświadczenie.
Anna Wizjan
Dominika Szlęzak
Agata Jagiełka
Skip to content