DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca Kaczuszki obchodziły najważniejsze swoje święto – Dzień Dziecka. Od rana panowała podniosła atmosfera. Tego dnia, dzieci z wielką ochotą maszerowały do przedszkola. Pięknie przystrojone bukietami kolorowych balonów wejście oraz korytarze i sale zapowiadały wiele atrakcji. Kaczuszki rozpoczęły świętowanie od wysłuchania życzeń, a potem zostały zaproszone do udziału w różnych konkurencjach i zabawach. I tym razem, nie obyło się bez ulubionej
zabawy ruchowej „Gorące krzesła”. Dużym zainteresowaniem cieszył się także „Twister”. Następnie rozpoczął się blok sportowy: kręgle, rzuty do tarczy i kosza, kręcenie hula-hop. Każde dziecko mogło wykazać się zręcznością, w którejś z konkurencji i spisało się na medal! W przerwach między zmaganiami sportowymi, Kaczuszki odpoczywały przy zabawach plastycznych. Słodkim akcentem było zaproszenie dzieci na pyszny deser lodowy z dodatkami.
Czas szybko mijał, na zakończenie świętowania Kaczuszki wykonały pamiątkową sesję zdjęciową w fotobudce. Każde dziecko założyło śmieszne rekwizyty. Przebieranki i charakteryzacja do zdjęć były świetną zabawą, aż trudno było rozpoznać niektóre z nich. Zabawę zakończyliśmy dyskoteką przy dziecięcych hitach muzycznych.

Kaczuszki stwierdziły: „Jaka szkoda, że Dzień Dziecka obchodzimy tylko raz w roku!”.
Ewa Milkiewicz