Dzień Pszczół

Dzień Pszczół 20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. W tym dniu wszystkie Jagódki ubrane były w żółte lub czarne barwy. Od samego rana dzieci brały udział w zabawach wcielając się w rolę pszczół. Podczas zajęć obejrzeliśmy film edukacyjny z którego dzieci dowiedziały się jak wygląda życie pszczół ale także co im zagraża i w jaki sposób my ludzie możemy im pomóc. Jagódki podjęły również dyskusję na bardzo ważny temat: Co by było, gdyby na świecie zabrakło pszczół?. Wykonaliśmy szereg pszczelich  zadań, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Najprzyjemniejszym ze wszystkich była degustacja miodu. Obejrzeliśmy również przygody najsławniejszej pszczółki na świecie Pszczółki Mai. Na koniec dnia dzieci otrzymały odznakiPrzyjaciela Pszczół.

Aleksandra Walczak