Publiczne Przedszkole Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile

Historia pewnego gołębia…

 

Pewnego październikowego poranka na terenie naszego przedszkola znaleźliśmy skulonego w rogu budynku gołębia. Podejrzany wydał się fakt, że nie uciekał przed człowiekiem, nawet nie próbował. Bez chwili namysłu postanowiliśmy mu pomóc. W takich sytuacjach liczy się czas. Dzięki uprzejmości Przychodni Weterynaryjnej „Ryś” w Pile mogliśmy przywieźć gołębia na diagnostykę, którą wykonano bardzo sprawnie. Wykonane zdjęcie RTG nie wykazało żadnych złamań. Ptak najprawdopodobniej doznał urazu w wyniku nocnych wichur i konieczne było zabezpieczenie go na kilka dni w ciepłym, bezpiecznym miejscu. Gołębiem zaopiekował się zaprzyjaźniony znawca ptaków. Na szczęście naszemu podopiecznemu dopisywał apetyt i szybko nabierał sił i ochoty do życia. Po sześciu dniach postanowiliśmy go wypuścić. Nastąpiło to oczywiście w miejscu jego bytowania, czyli na terenie naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że będzie bezpieczny i czasem nas odwiedzi.

Aleksandra Musiał

 

Skip to content