Publiczne Przedszkole Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

 

„Każdy inny, wszyscy równi”. Co roku, 3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia, w szczególny sposób pamiętamy o naszych kolegach i koleżankach, którzy mają problem z poruszaniem się, słyszeniem, widzeniem czy rozumieniem tego, co dla nas wydaje się oczywiste. Nasze przedszkole jest przykładem miejsca, w którym z wielkim szacunkiem traktuje się takie osoby. Postrzegamy ich jako osoby wyjątkowe, a bycie w gronie ich przedszkolnych przyjaciół jest dla nas prawdziwym wyróżnieniem.

Wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach, których celem jest rozwijanie poczucia akceptacji, empatii i chęci niesienia pomocy niepełnosprawnym kolegom. Dzieci w formie zabawy doświadczyły, jak trudno na co dzień radzić sobie, gdy nie widzimy, nie słyszymy lub kiedy mamy trudności w poruszaniu się. Poznały rodzaje, graficzne oznaczenia i symbole niepełnosprawności oraz zasady poprawnego zachowania się.

Wierzymy, że ta wiedza zaowocuje w przyszłości.

Skip to content