PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

,, Idzie sobie przedszkolaczek,

śpiewa, tańczy no i skacze.

Dziś też powód ma do śmiania,

bo to dzień jest pasowania.

U nas jest tradycja taka,

każdy z nas będzie składał przysięgę przedszkola.

Ten ołówek będzie znakiem, kto dziś zostanie przedszkolakiem’’.

25 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. W końcu, pomimo wielu przeciwności losu na początku roku szkolnego, wszystkie dzieci z grupy Pszczółki zostały oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości, pani dyrektor i wicedyrektor oraz przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki i tańce.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą, nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać, zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować, zgodnie  bawić się w sali, piżamę samemu zakładać i na spaniu nie gadać, w mig zajadać z talerzyka, nie sikać w galoty, bo z tym dużo roboty. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek. Po uroczystości był również czas na pamiątkowe zdjęcia raz słodki poczęstunek przygotowany przez jednego z rodziców.

Anita Rerek