Publiczne Przedszkole Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile

Propozycje książek na wakacje

 

Lato, urlop, wakacje – niezależnie od tego, jak nazwiemy ten czas, ma on wszystkim nam przynieść odpoczynek, regenerację i wytchnienie. Poniżej znajdą Państwo kilka propozycji na odpoczynek z książką w ręku lub wspólne chwile ze swoją pociechą.

  • „Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze”, autorka: Justyna Suchecka

Książka stanowi zbiór rozmów dotyczących dbania o siebie i o zdrowie psychiczne. Bohaterowie dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z kryzysami psychicznymi, z możliwością uzyskania wsparcia w trudnej sytuacji, opowiadają o niełatwych odczuciach osamotnienia, ale też poszukiwaniu siły, motywacji i nadziei na zmianę. Autorka w swojej książce oddaje głos przede wszystkim młodym ludziom, ale pozycja z pewnością okaże się wartościowa dla każdego, któremu bliski jest temat zdrowia psychicznego, niezależnie od wieku.

 

Temat zdrowia psychicznego porusza również kampania Można zwariować, oferująca informacje i konsultacje związane z dobrostanem psychicznym: https://www.moznazwariowac.pl/

 

  • „Nie musisz być grzeczny, czyli bajki przynoszące ulgę”, autorka: Aleksandra Srokowska-Ziółkowska

W powyższej pozycji znajdziemy bajki nieco inne niż te, które dobrze znamy, choć bohaterami również są zwierzęta. Wspólnie z nimi dzieci uczą się budować poczucie własnej wartości niezależnie od ocen innych, stawiać własne granice czy wyrażać swoje uczucia. Wspomniana w tytule ulga wynika z faktu, że na miłość, szacunek czy bycie lubianym nie trzeba zasługiwać, że, jak czytamy na stronie wydawnictwa Book Ojciec (https://sklep.blogojciec.pl/bookojciec/nie-musisz-byc-grzeczny-bajki-dajace-ulge/), jest się OK takim, jakim się jest.

 

  • „Idealny rodzic nie istnieje”, autor: Kamil Nowak

Ta propozycja przynosi ulgę rodzicom. Autor z właściwym sobie poczuciem humoru dzieli się swoimi doświadczeniami i spojrzeniem na rodzicielstwo, nie uciekając od pomyłek, wpadek i trudnych aspektów bycia rodzicem. Szanując marzenie i dążenie do bycia idealnym, realizuje łatwe do przyjęcia w teorii, a trudniejsze w przyznaniu sobie prawa do niedoskonałości.

  • „Uwaga! Złość” , autor” Ewa Tyralik-Kulpa

Stwierdzenie, że złość, tak jak każde inne uczucie, jest ważne i potrzebne i mamy do niej prawo, staje się powoli truizmem. Rzeczywiście, z punktu widzenia rozwoju emocjonalnego złość nie jest ani lepsza, ani gorsza od innych uczuć, wciąż zdaje się być uczuciem niewygodnym, nielubianym i odrobinę przerażającym – zwłaszcza w wykonaniu dzieci. Pomocą w zrozumieniu złości i wyrażaniu jej w nieraniący sposób może okazać się wspomniana pozycja – jak inne propozycje wydawnictwa Natuli (https://natuli.pl/).

 

Życzę Państwu i dzieciom owocnej lektury, wspaniałych letnich przeżyć oraz okazji do rozwoju i odpoczynku.

Skip to content