„Spotkanie autorskie”

W poniedziałek 15 maja 2023 r. odbyło się w naszym przedszkolu bardzo ciekawe spotkanie z autorką książek dla dzieci, panią Alicją Dęga. W tym dniu, gościliśmy także jej córkę panią Anię Dęga, która jest jednocześnie bohaterką książek swojej mamy. Pani Alicja opowiadała przedszkolakom, jak wygląda praca pisarki, ile osób pracuje przy tworzeniu książki, jak można ją  zilustrować, a także zaprezentowała działanie maszyny do pisania, której używano dawniej, zanim wynaleziono komputer. Zdradziła dzieciom również co, a właściwie kto, zainspirował ją do napisania swoich książek. Była to jej córka Ania, której wrażliwość, dobre serce i niesamowite przygody, aż prosiły się, by je spisać i „opowiedzieć” czytelnikom. Tak powstała książka „Ania i miś”, a także najnowsza: „Niebezpieczna przygoda Milky”. Cytując słowa Wisławy Szymborskiej, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, zachęcam właśnie do takiego spędzania czasu ze swoimi dziećmi.

Daria Lazarewicz