„Wakacyjna opowieść muzyczna” …

Odkrywanie świata dźwięków, rozpoznawanie ich, naśladowanie, określenie źródła ich pochodzenia to wspaniała zabawa dla dziecka, prowadząca w efekcie do zrozumienia muzyki, również tej określanej mianem „poważna” (klasyczna). Należy więc stwarzać dzieciom jak najwięcej ku temu okazji, aby coraz lepiej czuły i rozumiały ten „słownik muzyczny”. Dziecko musi poznać wszystkie składniki muzyki – wtedy będzie ją rozumieć, a to rozumienie pozostanie właśnie na całe życie.

Słuchanie, działanie, tworzenie…wszystkie te aktywności pobudzała z nami Pani Joanna, która w poniedziałek 13.06 była w naszej grupie ostatni raz w tym roku szkolnym. Tym razem Pani Asia przygotowała dla nas „Wakacyjną opowieść muzyczną”. Obok zabaw inhibicyjno-incytacyjnych, które wyzwalają w nas bardzo dużo skupienia by słuchać uważnie muzyki był czas na twórczość oraz instrumentację. Każdy z nas miał do odegrania rolę. Był rudzik, sowa, wróbelki, Ania z Kubusiem, bocian a nawet żabki.

Dziękujemy za wspaniałą przygodę z muzyką, mamy nadzieję do zobaczenia !

Klaudia Pastusiak