5 POMYSŁÓW NA FERIE ZIMOWE W MIEŚCIE

Ferie. Czas odpoczynku od przedszkola, szkoły i czasem dla rodziców odpoczynek od pracy. Nie zawsze mamy możliwość, aby wyjechać na ciekawy wyjazd i jesteśmy zmuszeni zorganizować ferie w mieście. Aby ferie w domu nie były nudne, to my rodzicie musimy wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Nie masz pomysłu na ferie zimowe? Któraś z poniższych propozycji na pewno przypadnie do gustu całej rodzinie.

1. RUSZAJ NA LODOWISKO W MIEŚCIE
W każdym większym mieście działają lodowiska. W większości miejsc można wypożyczyć kask, jak i łyżwy. Jeżeli jednak nie chcemy ich wypożyczać i planujemy częste wypady na ślizgawki możemy dokonać zakupu swojego sprzętu Wybierając łyżwy musimy zwrócić uwagę na to, aby były odpowiednio dopasowane. Wtedy będą wygodne i przede wszystkim bezpieczne. Przy wyborze rozmiaru zachowajmy sobie przynajmniej 0,5 cm luzu. Pamiętajmy, że zimową porą często zakładamy grubszą skarpetę. Na lodowisku nie ma obowiązku noszenia kasku, jednak w przypadku dzieci warto zadbać o ich bezpieczeństwo.

2. ZABAWA NA ŚNIEGU W MIEŚCIE
Gdy na zewnątrz jest śnieg, warto wybrać się na sanki. Każdy z nas zna to uczucie euforii która nam towarzyszy w trakcie pierwszych zjazdów z górki. Pierwsze sanki lub ślizgawki możemy zakupić jak tylko dziecko potrafi samodzielnie siadać. Na początku możemy zacząć zjeżdżać z małych górek wraz z dzieckiem, a z wiekiem możemy zacząć przygody na większych pagórkach.

3. CZAS ZE ZNAJOMYMI NA HALI LUB ORLIKU
Orliki, czyli miejsca dedykowane do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i inne popularne dyscypliny sportowe, stają się coraz bardziej popularne w miastach i miasteczkach. Są one miejscem, gdzie zarówno młodzi mogą wspólnie spędzać czas, rozwijając swoje umiejętności sportowe. Gra w zespołowych dyscyplinach na orliku nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale także uczy współpracy, fair play i buduje więzi społeczne. Kiedy zima nie jest sroga, czas spędzony na świeżym powietrzu podczas gry może okazać się świetnym rozwiązaniem podczas ferii.

4. BASEN – IDEALNE ROZWIĄZANIE NA FERIE W MIEŚCIE
Pływanie na basenie to doskonałe ćwiczenia fizyczne. Nawet samo chlapanie w basenie zapewnia dzieciom zabawny trening. Pomaga on nie tylko w rozwoju fizycznym, ale również emocjonalnym. Ćwiczenie wytwarzają endorfiny, co stymuluje mózg i działa uspokajająco. Pływanie zapewnia dużo korzyści dzieciom z problemami zdrowotnymi i psychicznymi..

5. KINO, SALA ZABAW, ZWIEDZANIE OKOLICY – POMYSŁ NA ROZRYWKĘ W FERIE
Wizyta w kinie jest dla dziecka zawsze bardzo dużym przeżyciem. Oglądanie filmu na dużym ekranie robi wrażenie i jest bardziej realistyczne. Zaproponuj swojemu dziecku wspólne wyjście do kina, a zobaczysz jak zareaguje. Jest to okazja na wzmocnienie więzi rodzinnych. Najlepiej taki dzień zaplanować całą rodziną, by dziecko kojarzyło takie wydarzenie z czasem mile spędzonym z rodzicami i rodzeństwem. Wokół nas znajduje się tyle klimatycznych i pięknych miejsc, których na co dzień nie dostrzegamy, więc to idealny moment na ich zwiedzanie. W każdym mieście znajdziemy zabytkową kamienicę, wzgórze z widokiem i park, a to daje nam pretekst do miejskiego spaceru. Ferie to czas kiedy możemy poświęcić dziecku czas i wybrać się z nim na długi spacer.

Lidia Majewska