„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia.”

21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu – święto wszystkich babć i dziadków. Są to szczególne dni dla dziadków, kiedy to wnuki okazują im swoją miłość, wdzięczność i przywiązanie. Dzień babci i dziadka w przedszkolu to chyba najlepszy sposób, aby wnuki mogły docenić swoich dziadków i pochwalić się nimi przed innymi dziećmi. We wtorek 23 stycznia dzieci z grupy ,,Poziomki’’ zaprosiły wszystkie babcie i wszystkich dziadków na wspaniałą uroczystość. Były wiersze przeplatane wzruszającym śpiewem i tańcem dzieci, a na koniec wręczanie własnoręcznie zrobionych przez dzieci prezentów i laurek z życzeniami, ozdobionych kolorowymi obrazkami wnuków. Takimi samodzielnie wykonanymi upominkami wnuki sprawiały ogromną radość i chwilę niezapomnianych wzruszeń swoim bliskim. Na zakończenie dziadkowie wspólnie z wnuczętami zasiedli do słodkiego poczęstunku, który przygotowali dla nich rodzice ,,Poziomek’’, za co bardzo dziękujemy.

Anita Rerek