Dzień Kota

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne.

Kto? Oczywiście koty.

Skrzaty w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Dni Nietypowe” obchodziły „Dzień Kota”. Tego dnia chętne dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Dzieci bardzo lubią kotki, są one bliskimi towarzyszami człowieka. Chętnie słuchają opowiadań i ciekawostek o ich życiu i roli jaką odgrywają one w naszej kulturze i tradycji, a także w naszym codziennym życiu. Koty pomagają nam w walce z gryzoniami, dają nam towarzystwo i miłość, a także pomagają nam się relaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, opowiadały o własnych oraz bawiły się w „kocie zabawy” 🙂 🙂 🙂  Dzieci świetnie się bawiły, a przy okazji uczyły.

Hanna Poczewska