Dzień Książki

Jestem książką z dużej szafy.

Wszyscy mówią, żem ciekawa,

więc mnie ciągle ktoś pożycza,

lecz nie cieszy mnie ta sława.

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie…

Z tej właśnie okazji w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Dni Nietypowe” zorganizowaliśmy sobie zabawy w naszej przedszkolnej bibliotece. Na początku poznaliśmy pomieszczenie, w którym jest mnóstwo książeczek i można je wypożyczać. Potem dowiedzieliśmy się jak powstaje papier, na którym autorzy-pisarze prezentują swoje pomysły. Znamy już historię powstawania książki! Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… wiemy jak należy o nie dbać. Poznaliśmy zasady korzystania z książek. Na podsumowanie obejrzeliśmy prezentację multimedialną i rozwiązaliśmy zagadki związane ze znanymi bajkami dla dzieci. Następnie samodzielnie wykonaliśmy zakładki do książek.

Hanna Poczewska