Dzień postaci z bajek

6 listopada świętowaliśmy „Dzień postaci z bajek”. Dzieci w tym dniu przyszły przebrane za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Próg naszej sali przekroczyli super bohaterowie, piękne księżniczki, strażacy, myszka,świnka, tygrysek, dinozaur pirat, a nawet biedronka. Tak wyjątkowy dzień nie świętowaliśmy jednak sami. We wspólnej zabawie towarzyszyły nam dzieci z grupy „Kaczuszki”. Zaczęliśmy zabawę od prezentacji strojów i wesołego tańca podczas pokazu. Następnie dzieci układały puzzle na czas, odgadywały zagadki słowne i muzyczne związane z bajkami, opowiadały o bajkowych przyjaźniach, a na koniec odtańczyły wesoły taniec. To był bardzo wyjątkowy dzień bo każdy mógł przez chwilę być kimś innym, kimś kogo lubi i podziwia.

Aleksandra Walczak