Dzień postaci z bajek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Skrzaty wzięły udział w bajkowych zabawach, podczas których opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Dzieci rozwiązywały zagadki muzyczne związane z bajkami , układały bajkowe puzzle, prezentowały bajkowe stroje, opowiadały o ulubionej książce przyniesionej z domu. Dziewczynki przebrane w Księżniczki i Kopciuszki oddzielały kolorowe gąbki, zakrętki na czas. Święto Postaci z Bajek niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. Tego typu zajęcia to okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania pamięci, wyobraźni, zdobywania wiedzy na różne tematy, kształtowania właściwych postaw moralnych.

Monika Kujawa