Dzień wody

Służy do mycia, służy do picia.
Bez niej na ziemi nie byłoby życia. (woda)

W poniedziałek wszystkie dzieci w grupie „Skrzaty” wspólnie odkrywały  tajemnice wody i jej  znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. W ramach  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Dni Nietypowe” obchodziliśmy DZIEŃ WODY. Tego dnia towarzyszyły nam świetne zajęcia i zabawy oczywiście z wodą 🙂   Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Teraz wszyscy wiedzą jak krąży woda w przyrodzie, do czego służy woda nie tylko nam i jak to się dzieje, że woda wypływa z kranu??? Rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy odgłosów deszczu, strumyka, burzy. Wszyscy chętnie ułożyli plakat z puzzli i pokolorowali ogromną kroplę wody 🙂 🙂 🙂  Na koniec wszystkie pracowite Skrzaty otrzymały medal „przyjaciela wody”.

Hanna Poczewska