Dzień Ziemi 2023

Dzień Ziemi, z inicjatywy amerykańskich nurtów proekologicznych, ustanowiono już w 1970 roku. Z biegiem lat to proekologiczne święto zaczęto obchodzić na całym świecie – w Polsce od 1990 roku. Każdy obywatel naszej planety – zarówno dorosły, jak i dziecko – jest zobowiązany, aby o nią dbać i chronić ją przed zniszczeniem, nie tylko od święta, ale każdego dnia. Miłość do przyrody, odpowiedzialność i uwrażliwianie dzieci na jej piękno – to zadania, które nauczycielkom przedszkola pomaga realizować nasza zaprzyjaźniona pani leśnik – Anna Kałka – z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Z okazji tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, pani leśnik przybyła do przedszkola z niezwykłymi prezentami – sadzonkami drzew m.in.: lipy, dębu, buka, wiązu. Każda grupa mogła posadzić w naszym ogrodzie aż trzy młode drzewka. Dzieci z zapałem i ogromnym zaangażowaniem wykonały to ekologiczne zadanie – słuchając uważnie wskazówek pani leśnik, w jaki sposób prawidłowo zasadzić drzewka, a potem je pielęgnować, aby się przyjęły i nie chorowały.

Daria Lazarewicz