Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W poniedziałek 21 listopada przekonaliśmy się, że życzliwość nie jest czasochłonna i kosztowna. Wystarczą małe, drobne uczynki- uśmiech do kogoś, otwarcie drzwi, ustąpienie miejsca, wspólna rozmowa. Kilka dni przed dniem życzliwości i Pozdrowień dzieci rysowały na małych serduszkach miłe rysunki i wspólnie z nauczycielem zapisywali miłe słowa lub pozdrowienia. Serduszka wrzuciły do słoika. W dniu tego święta udaliśmy się do zaprzyjaźnionej grupy, by przekazać ten słoik życzliwości. Każda Poziomka mogła wylosować serduszko, obejrzeć ilustrację i wysłuchać pozdrowień odczytanych przez nauczyciela. Leśne Ludki w zamian otrzymały laurki z życzeniami i słodki upominek. Po powrocie do sali dzieci wspólnie rozmawiały o tym, jak się czuły, gdy otrzymały taki miły upominek.

Anna Chołody

Klaudia Pastusiak