Dzień Życzliwości

Postanowiliśmy w naszej grupie uczcić dzień życzliwości. Dzieci zastanawiały się co to jest życzliwość, uprzejmość, przyjaźń, koleżeństwo wobec rówieśników i dorosłych. Na początku ustaliliśmy, co oznacza być dobrym kolegą oraz jakimi kolegami jesteśmy. Następnie odbyły się zabawy takie jak: Iskierka przyjaźni, Cześć daj mi rękę. Przedszkolaki pokolorowały medale życzliwości i podarowały je kolegą z grupy ,,Orzeszki”. W tym dniu postanowiliśmy wspólnie z orzeszkami poruszać się w rytm muzyki na świeżym powietrzu. Dzień życzliwości uświadomił nam, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez miły gest,  uśmiech, miłe słowo czy przyjazne nastawienie.

Monika Kujawa