Happening czytelniczy w Galerii VIVO! Piła

W czwartek w Galerii VIVO! Piła odbył się happening czytelniczy, w którym Leśne Ludki wzięły udział. Zostaliśmy zaproszeni przez Panie z biblioteki. Dzieci z ciekawością i zainteresowaniem słuchały i oglądały prezentowane bajki w teatrzyku kamishibai.  Pani Lidia, Pani Joanna i Pani Dominika czytały nam metodą kamishibai, która  polega na przedstawianiu opowieści przy pomocy „papierowych slajdów”, które umieszczone są w drewnianej oprawie miniaturowego teatrzyku. Pani Lidia przedstawiła pacynkę-sowę, która towarzyszyła nam w całym wydarzeniu. Dzieci wysłuchały trzech bajek: „Złość mówi dość”, „Odważny struś” oraz „Opowieść o  rycerzach”. Po każdej wysłuchanej bajce dzieci rozmawiały na temat ich treści, a także o tym, że książka uczy oraz bawi i jest przyjacielem dziecka. Bardzo dziękujemy Paniom za spotkanie i czekamy na kolejne.

Hanna Poczewska