Majowe Święta Narodowe

Obchody świąt narodowych: 1 Maj Święto Pracy, 2 Maj Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym przedszkolu zaczęliśmy już w dniach poprzedzających majowe święta. Święta te są okazją do rozmów o ojczyźnie. Nasze dzieci wiedzą – że są Polakami, mieszkają w Polsce, mówią polskim językiem. Znają nazwę swojego kraju i swojego miasta oraz dobrze czują się w swojej najmniejszej ojczyźnie w Pile , w domu i przedszkolu, szanują wszystkich ludzi. Dzieci poznawały symbole narodowe: godło, flagę, hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.  Wykonywały różnorodne prace plastyczne o tematyce ojczyźnianej. Nauczycielki czytały dzieciom książki związane z dziejami Polski, dzieci oglądały albumy, układały puzzle. Wesoło i aktywnie spędzając czas przedszkolaki przeżyły wspaniałe lekcje patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, które to na długo pozostaną w ich pamięci.

Lidia Majewska