Mali wielcy odkrywcy

Grupa Poziomki z naszego przedszkola znalazła się w gronie nielicznych przedszkoli w Polsce, które otrzymały Pakiety Naukowe do prowadzenia innowacyjnych zajęć. Poziomki od października 2023 roku przystąpiły do III Edycji Ogólnopolskiego Programu Fundacji PGNiG „Mali wielcy odkrywcy”. Celem programu Mali Wielcy Odkrywcy jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji. Właśnie zakończyliśmy już 2 etap programu, za nami ,,Energia’’ i ,,Ekologia’’. Wszystkie zajęcia wzbudzały u dzieci ogromną ciekawość, dzieci między innymi zbudowały proste obwody elektryczne, dowiedziały się, jakie są źródła energii w przyrodzie oraz jak powstają paliwa kopalne. Podczas realizacji tematu ekologii dowiedziały się czym jest smog, jak poprawnie segregować śmieci oraz jak oszczędzać różne zasoby tworząc z nich np. eko zabawki. Wszystkie zajęcia bardzo angażowały nasze Poziomki, każdy aktywnie uczestniczył w zajęciach i nie mógł doczekać się kolejnych eksperymentów  oraz zabaw.

Anita Rerek