Międzynarodowy Dzień LEGO

A Ty, drogi mój kolego?
Bo jeżeli jeszcze nie,
szczerze polecamy je!

Międzynarodowy Dzień Lego ustanowiono na 28 stycznia, a Leśne Ludki – miłośnicy klocków Lego Duplo Education mieli możliwość uczczenia tego dnia w piątek 27 stycznia. Dzieci dowiedziały się o tym, że klocki LEGO pochodzą z Danii i służą do kreatywnego układania,  pozwalają rozwijać kreatywność i wyobraźnię, a jednocześnie są bardzo proste w użyciu i można je ze sobą dowolnie łączyć. Można z nich tworzyć nieskończenie wiele różnych konstrukcji i je wykorzystać do edukacji poprzez zabawę, zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy w szkole. O tym wie każdy, kto chociaż raz miał okazję się z nimi zetknąć. Leśne Ludki z ogromnym zaangażowaniem wznosiły przeróżne budowle, były samodzielnymi konstruktorami albo odwzorowywały budowle według instrukcji obrazkowej. Po zakończeniu pracy mali konstruktorzy zaprezentowali swoje wytwory. Wszyscy rzucili się w wir zabawy, odgrywając różne wymyślone przez siebie scenki rozwijając swoją wyobraźnię. Dzieci doskonale się bawiły edukacyjnymi klockami.

Hanna Poczewska