Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dzisiaj 16.11.2022 r. w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, na który zaprosiliśmy rówieśników z grupy „Słoneczka”. Dwie grupy dzieci wspólnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uczuć. Poprzez czynne uczestnictwo w proponowanych zabawach dzieci miały okazję do poszerzenia wiedzy na temat tolerancji, okazywania sympatii dla ludzi wykluczanych z powodu swojej odmienności. Podczas omawiania ilustracji dzieci chętnie opisywały „Co to jest tolerancja?”, wskazywały różnice między sobą i dziećmi innych narodowości. Dzieci świetnie bawiły się przy tańcach integracyjnych, oraz zabawach z emocjami. W skupieniu wysłuchały opowiadania Diany Hsu pt. „Smon Josh”, który szukał przyjaciela 🙂 Na koniec dzieci wykonały plakat  odbijając swoje „różne” dłonie umoczone w farbie. To był bardzo udany dzień!!!

Hanna Poczewska