Nasi wspaniali goście

Miesiąc styczeń był pełen wrażeń i ciekawych spotkań z różnymi osobami. Pierwszym gościem był pan policjant, który przybył do naszego przedszkola, aby porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Dzieci chętnie wysłuchały opowieści o pracy policjanta, przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i jak należy reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego. Dzieci mogły także  przymierzyć różne czapki policjanta. Kolejnym naszym gościem, który odwiedził naszą grupę była pani leśnik z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Pani Ania opowiedziała o faunie i florze, którą spotykamy w lesie, a także o roli drzew w przyrodzie i życiu człowieka. Mogliśmy dotknąć i obejrzeć z bliska okazy przyrodnicze oraz poczuć wspaniały zapach lasu.

Anita Rerek