Nietypowe święta i wydarzenia u Poziomek

Kalendarz obfituje w ogromną liczbę nietypowych świąt. Praktycznie do każdego dnia w kalendarzu przypisane jest jakieś święto. W naszym przedszkolu mamy wiele okazji do świętowania. Obchody nietypowych świąt sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi przedszkolaków, pozwalają twórczo, kreatywnie działać i uatrakcyjniają zajęcia. W lutym Poziomki miały okazję uczestniczyć w kilku ciekawych wydarzeniach. Na początku świętowaliśmy Tłusty Czwartek, chyba ulubiony dzień w roku prawie każdego przedszkolaka i dorosłego. Nie obyło się bez ciekawych zabaw oraz słodziutkiego poczęstunku w postaci tłustego i pysznego pączusia. Kolejnym świętem były Walentynki, dzień okazywania sobie wiele miłości i radości. Przedszkolaki tego dnia ozdabiały serduszka wg własnego pomysłu, otrzymały słodkie upominki oraz serduszkowce balony, ale też przeżyły moc atrakcji wspólnie bawiąc się z Panią pedagog i tworząc sztuczny śnieg z nietypowych produktów. Zabawy i radości w te dni było wiele.

Anita Rerek