Pomarańczowo nam

31 października świętowaliśmy „Dzień Dyni”. W tym dniu w naszej sali zaroiło się od pomarańczowych akcentów i dekoracji. Dzieci również przyszły ubrane na pomarańczowo. Zaczęliśmy dzień od prezentacji przyniesionych dyni – każda była inna i wyjątkowa. Dzieci porównywały je pod względem kształtu, koloru i ciężaru. Następnie sprawdziliśmy co dynia kryje w środku. Dzieci wykonały szereg „dyniowych” zadań – układały dynie według zaproponowanej kolejności, składały puzzle, zagrały w grę „Znajdź dyni parę”. Po części teoretycznej przyszedł czas na dobrą zabawę. Dzieci wzięły udział w zawodach „Turlaj się dynio”, w których to każdy turlał swoją dynię, jak najszybciej od startu do mety. Zabawa była przednia! Następnie dzieci ozdobiły dynie na wybrany przez siebie sposób. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania, dynie były piękne! Na koniec wesoła „dyniowa” sesja fotograficzna, w trakcie której udało się uchwycić szczęście i radość dzieci.

Aleksandra Walczak