Przedszkolaki pogłębiają więź z książką

Nasza przedszkolna biblioteka została wzbogacona o nowe pozycje, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Atrakcyjne dla dzieci, pięknie wydane książki wprowadzają najmłodszych w świat wartości, takich jak akceptacja, życzliwość, wzajemny szacunek, uczą współdziałania z innymi oraz rozwijają wiedzę na temat własnych emocji. Dzięki zakupionym wydawnictwom nasze przedszkolaki przeżywają przygody wspólnie z bohaterami, gromadzą pozytywne doświadczenia związane z książką, rozwijają kompetencje czytelnicze – od słuchania tekstu po próby samodzielnego czytania – ale również społeczne, emocjonalne i poznawcze. Mimo rozwoju nowoczesnych technologii książka pozostaje nieocenionym narzędziem do rozwijania myślenia i mowy dziecka, kształtowania jego postawy i systemu wartości, a także budowania głębokiej relacji z opiekunami.

Urszula Wesół