Przedszkolaki w teatrze

W czwartkowy poranek, a dokładniej 02.02.2023 r., mimo niesprzyjającej aury, dzieci z naszego przedszkola powędrowały do Regionalnego Centrum Kultury na spektakl teatralny pt. „Dziadek do orzechów”. Jest to adaptacja powieści E. T. A Hoffmanna, zinterpretowana i przełożona dla najmłodszych widzów. Dzieci miały możliwość towarzyszyć głównemu bohaterowi w jego niezwykłych przygodach, a nawet pomagać mu w pokonywaniu napotykanych trudności.  Jak pisze Marcin Lieber  współzałożyciel Teatru Trip „Kontakt z szeroko pojętą sztuką jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego człowieka w tym dziecka. Z jednej strony może służyć jako bierna rozrywka, dająca odetchnąć od codzienności, wprawiając nasz umysł i ciało w stan relaksu. Z drugiej zaś jednak jest motorem do poszerzania gamy doznań estetycznych, pobudza umysł do ciągłego szukania odniesień, interpretacji, rozwija myślenie abstrakcyjne, tak ważne i pomocne w życiu, a obecnie bardzo niedoceniane.” Wyjście na spektakl to wyjątkowe wydarzenie. Przedszkolaki żywo zareagowały na grę aktorów. Po spektaklu posypały się gromkie brawa dla aktorów, a w przedszkolu chętnie opowiadały o wrażeniach, przeżyciach i emocjach.

Daria Lazarewicz