Przedszkolny Festiwal Czytelniczy „Wartościowe czytanie”

„Czy warto być dobrym, pięknym i uczciwym?” Odpowiedź wydaje się być oczywista – dla nas dorosłych. Jeśli chodzi o dzieci, to naszym zadaniem jest pokazać im, że kierowanie się w życiu wartościami nadaje mu prawdziwy sens i pomaga podejmować odpowiedzialne decyzje. Niezwykle cennym źródłem wiedzy o wartościach jest przebogata literatura dziecięca. Chcąc nadać piękniejszą formę czytaniu wartościowych bajek naszym przedszkolakom, zorganizowałyśmy Przedszkolny Festiwal Czytelniczy „Wartościowe czytanie”, który odbył się w dwóch etapach. W pierwszym – zaproszony gość, wybrany spośród pracowników przedszkola, przeczytał dzieciom książkę promującą wartości. W drugim zaś, zadaniem dzieci było wykonanie wspólnej pracy plastycznej, nawiązującej do wysłuchanej bajki. Podsumowaniem festiwalu była wystawa prac plastycznych na grupowych tablicach w holu przedszkola.

Daria Lazarewicz