Przegląd literacki

Literatura stwarza dziecku możliwość zagłębienia się w innej, nowej dla niego rzeczywistości. Kreuje światy, przygody, bohaterów, którzy go poruszają, zachęcają  do innego życia, skłaniają do refleksji nad sobą, innymi i najzwyczajniej w świecie bawią. Literatura dla dzieci postrzegana być może jako bezcenny materiał w pracy z dzieckiem, stwarzający nieograniczone możliwości we wprowadzaniu go w świat wartości. Dlatego  w naszym przedszkolu odbył się przegląd wierszy zatytułowany  „Wartości w literaturze”. Wybrane wiersze zaprezentowali przedstawiciele wszystkich grup. Grupę „Kaczuszki” reprezentowali dwaj chłopcy Paweł S. i Filip W. Chłopcy wyrecytowali wiersz pt. „Ręce” Hanny Niewiadomskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Jesteśmy dumni z naszych chłopców i tym samym zachęcamy inne dzieci aby brały udział  w różnych konkursach i przeglądach.

Lidia Majewska