Ptaki – skrzydlaci przyjaciele

“Kochajmy ptaki, kochajmy ptaki

niech nam śpiewają cały czas….

12 stycznia po raz kolejny gościliśmy w naszej sali panią leśnik Annę Kałkę. Pani Ania, specjalista  ds. edukacji  z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra jak zwykle w bardzo ciekawy sposób  przedstawiła nam temat dokarmiania ptaków. Najpierw ułożyliśmy duże  puzzle przedstawiające zwierzęta, na których były dwa ptaki i lis. Następnie pani Ania wywołała interesującą rozmowę na temat czym dokarmiamy ptaki i kiedy. Dzieci dowiedziały się, że ptaki tak jak my lubią chlebek z masełkiem, ale nie taki jak my 🙂 Ptaki uwielbiają ziarenka, a w nich jest „masełko” 🙂 Chłopcy z wielkim zaangażowaniem wałkowali ziarenka, aby się przekonać, że tak jest naprawdę. Sami zobaczcie na fotografiach:)

Leśne Ludki uwielbiają takie zajęcia, dziękujemy Pani Ani i czekamy na kolejne spotkanie.

Hanna Poczewska