SŁONECZKA Z WIZTĄ W REZERWACIE PRZYRODY KUŹNIK

W dniu 16 maja Słoneczka miały okazję wybrać się na wycieczkę edukacyjną do Rezerwatu Przyrody Kuźnik w gminie Piła. Pani leśnik Ania Kałka z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra zapoznała dzieci z różnymi aspektami przyrody, jakie oferuje rezerwat m. in. roślinami, drzewami, zwierzętami i ich siedliskami. Celem wycieczki było zapoznanie się z pojęciem rezerwat, kształtowanie emocjonalnego stosunku do lasu i jego mieszkańców, budzenie opiekuńczej postawy wobec przyrody, a także zapoznanie z korzyściami jakie człowiek czerpie z lasu. Podczas wycieczki przedszkolaki zyskały nową wiedzę i doświadczenie, a także nauczyły się szacunku do przyrody i ich mieszkańców. Dzieci doznały niezapomnianych wrażeń, jak i pozytywnych emocji. Była to ciekawa lekcja przyrody, która odbyła się w bezpośrednim kontakcie z naturą.
Agata Grochowska