Śniadanie wielkanocne

27.032024r. tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z nauczycielkami dekorowały salę, malowały pisanki, siały zboże , rzeżuchę, oraz wykonywały stroiki.  W tym dniu dzieci odświętnie ubrane zjadły wyjątkowe śniadanie przy pięknie ozdobionych stołach aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia.  Na wielkanocnym stole nie zabrakło tradycyjnych wielkanocnych potraw. Swoją obecnością zaszczyciły nas pani Agnieszka z kuchni oraz pani Lena.

Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi, szukały w ogrodzie ukrytych prezentów od zajączka. Śniadanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

Lidia Majewska