Spotkanie czytelnicze

W środę, 18 maja, w VIVO! Piła w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom  odbył się happening czytelniczy, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pile we współpracy z Księgarnią Świat Książki. W pilskim VIVO!. Panie z biblioteki zaprezentowały dzieciom tzw. teatrzyki kamishibai oraz opowiadania w języku polskim i ukraińskim. Dzieciom bardzo się podobał sam teatrzyk oraz tematyka prezentowanych opowiadań. Dzieci na zakończenie zajęć otrzymały zakładki do książek oraz kalendarzyki i ulotki dla rodziców mówiące o tym jak ważne jest czytanie dzieciom. Ponadto nie trzeba poświęcać na czytanie zbyt wiele czasu wystarczy kilka minut dziennie a korzyści z tego płynące są nieocenione. Czytajmy więc dzieciom jak najczęściej tak jak nam czytali nasi rodzice.

Lidia Majewska