Spotkanie integracyjne

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka – to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszej grupie zagościła świąteczna atmosfera zorganizowałyśmy spotkanie integracyjne , na które zaprosiłyśmy rodziców. 01. grudnia nasza sala zamieniła się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Celem naszym było rozbudzanie aktywności dzieci i rodziców, odczuwanie więzi emocjonalnej z rodziną i przywiązania do najbliższych, wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie ale też w naszej grupie opartych na szacunku, akceptacji, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. W rodzinnej atmosferze, powstały pełne uroku świąteczne słoikowe lampiony. Rodzice i dzieci wykazali się przy tym kreatywnością i pomysłowością. Zorganizowane spotkanie było niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor, radość tworzenia . Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie, pomoc, wspaniale spędzony czas  i wspólną zabawę.

Lidia Majewska