Spotkanie z leśnikiem

Kaczuszki kolejny raz miały przyjemność gościć panią leśnik. Jak zawsze ciekawość dzieci wzbudził czarodziejski worek . Tym razem było ich kilka Okazało się że były tam puzzle. Pani Ania podzieliła dzieci na trzy grupy. Przedstawiciele wybrali puzzle i rozpoczęła się praca grupowa. Chociaż puzzle były dużego formatu to praca wcale nie była łatwa. Udało się jednak doprowadzić racę do końca . Powstały piękne obrazy ptaków i zwierząt. To  był tylko wstęp do zagadnień związanych z ptakami i zwierzętami zimą . Dzieci dowiedziały w jaki sposób pomagać ptakom i zwierzętom  w porze zimowej. Czym i w jaki sposób dokarmiać ptaki. Czym bezwzględnie nie należy ptaków karmić. Na koniec pani leśnik  pokazała co takiego odżywczego znajduje się w ziarenkach. Dzieci samodzielnie musiały rozwałkować ziarenka mniejsze i większe aby sprawdzić czy zawierają tłuszcz tak potrzebny zwierzętom i ptakom zimą. Dla dzieci była to  kolejna wspaniała lekcja przyrody.

Lidia Majewska