Spotkanie z panią leśnik

17.11.2022r. gościliśmy w naszej sali już po raz kolejny panią leśnik Annę K.  Wydawałoby się że dzieci wiedzą bardzo dużo o lesie .Oczywiście że tak. Jednak każde spotkanie wnosi wiele nowych , ciekawych wiadomości o tym ekosystemie. Jak zawsze pani Ania zaskoczyła i zarazem zaciekawiła dzieci . Pokazała im bowiem że las można poznawać wszystkimi zmysłami. Tym razem słuch był najważniejszy. Rozmowy zwierząt , ich sposób porozumiewania się w lesie był tak fascynujący czasem zaskakujący i zatrważający że nawet najwięksi twardziele w grupie otwierali szeroko oczy i usta ze zdziwienia. Odgłos sowy wywołał dyskusję bo nie było to wcale pohukiwanie tylko inny podobny dźwięk. Warto więc wybrać się do lasu by skonfrontować naszą widzę z rzeczywistością.

Lidia Majewska