Święto Niepodległości

10 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji nie tylko skrzaty ale wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień który był podsumowaniem tygodnia w którym rozmawialiśmy o Polsce. W czwartek dzieci zaprosiły do naszej grupy Panią Marlenkę – i wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski “Mazurek Dąbrowskiego” chcąc w ten sposób uczcić rocznicę odzyskania Niepodległości. Zaprezentowaliśmy Pani Marlence wiersz zaczynający się słowami ,,Kto Ty jesteś? – Polak mały. Jaki znak twój? – Orzeł biały…’’ Skrzaty obejrzały film edukacyjny pt. ,,Karolek i Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada’’.  Nasze przedszkolaki na koniec dostały piękny dyplom wzorowego patrioty.

Angelika Bysyngier