Warsztaty wielkanocne

20.03.02024 odbyły się „Warsztaty wielkanocne”. Przed naszymi Pszczółkami oraz ich rodzicami stanęło bardzo trudne zadanie. A mianowicie, do naszego przedszkola przyjechały piękne ozdoby wielkanocne, a wśród nich znalazły się zajączki oraz kurczaki. Jednak bardzo się smuciły ponieważ były całe białe… Dlatego poprosiły o pomoc nasze dzielne przedszkolaki i ich rodziców, aby je rozweseliły, malując na nich kolorowe wzorki. Efektem tych działań były piękne, różnobarwne figurki, które zamieszkały w domu każdej Pszczółki.

Nie był to jednak koniec naszego spotkania. Na stoliczku zostały jeszcze smutne białe jajka, które też chciały być radosne i przygotowane na zbliżające się święta. Dzieci wraz z rodzicami stanęli na wysokości zadania i cudownie ozdobili je piórkami, kolorowymi kuleczkami, krępą, a nawet brokatem. Takie udekorowane jajka znalazły swoje miejsce w pięknej, zielonej pszenicy, którą Pszczółki wysiały do kubeczków tydzień wcześniej.

Po tak intensywnych warsztatach możemy zacząć świętować, przy wspaniale udekorowanym stole podczas świąt Wielkanocnych 🙂

Magdalena Zwolińska