„Wartościowe spotkanie”

W poniedziałek 16 stycznia gościliśmy w naszej grupie babcię Antosia – jednego z „orzeszkowych” chłopców. Babcia przyjęła nasze zaproszenie w tygodniu, w którym świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, zatem spotkanie z nią miało dla dzieci szczególne znaczenie. Po słowach przywitania i wysłuchaniu wszystkich chętnych do opowiadania o swoich dziadkach dzieci, babcia przeczytała „Orzeszkom” cudowną książeczkę pt. „Ja i moja mama” z serii Akademia Mądrego Dziecka, opowiadającą o miłości mamy i dziecka. Przedszkolaki siedziały i słuchały, jak zaczarowane, a potem wspaniale odpowiadały na pytania, pamiętając wszystkie istotne szczegóły historii. Dzieci zaśpiewały swojemu gościowi piosenkę pt. „Dla mojej babci mam kwiatka”, zaprosiły do wesołej zabawy w kole, a na koniec szczerze i mocno ją uściskały. Uwielbiamy takie wartościowe spotkania pełne radości, życzliwości i troski o emocje naszych „Orzeszków” i zachęcamy chętnych rodziców, babcie, dziadków lub inne bliskie dzieciom osoby, do przyjmowania naszych zaproszeń i czytania literatury, by zaszczepić w nich przekonanie, że w życiu warto kierować się wartościami.

Daria Lazarewicz

Milena Skwarek