Publiczne Przedszkole Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile

Z wizytą w Straży Pożarnej

 

We wtorek 20.06.2023 r. „Orzeszki” wybrały się na pieszą wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Droga była długa, ale dzieci dzielnie maszerowały, gdyż u jej kresu, czekało na nich upragnione spotkanie ze strażakami. Niektóre przedszkolaki nie spały od 5 rano, tak bardzo nie mogły doczekać się tego spotkania. Na miejscu poznaliśmy bardzo sympatycznych strażaków, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy, prezentując wozy strażackie i sprzęty, których używają podczas akcji ratunkowych. Dzieci miały okazję wypróbować wąż strażacki, a także wejść do środka wozu. Dużo emocji wywołało także przymierzanie elementów stroju strażackiego. Na koniec dzielni strażacy pożegnali nas syreną i zaprosili na kolejne spotkania, gdyż widzieli, że dzieci były zachwycone wizytą w ich miejscu pracy.

Daria Lazarewicz
Milena Skwarek

Skip to content