Z wizytą w Szkole Policji w Pile

W dniu 16 stycznia br. dzieci odwiedziły Szkołę Policji w Pile. Jagody miały okazję poznać pracę policjantów oraz dowiedzieć się jak istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi odgrywa Policja. Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia historii blisko 100-letniego budynku, w którym mieści się Szkoła Policji w Pile.
Następnie po pamiątkowym zdjęciu przy logo Szkoły dzieci udały się na zajęcia z zakresu pierwszej pomocy medycznej, na których poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą sposobów udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi oraz zasad korzystania z numeru alarmowego „112”. Na kolejnych zajęciach z technikiem kryminalistyki nasi milusińscy dowiedzieli się jak odnaleźć i zabezpieczyć ślady nawet te, których na pierwszy rzut oka nie widać. Trzecią część wizyty stanowiły zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na których wszyscy otrzymali pamiątkowe odblaski oraz dowiedzieli się o podstawowych zasadach zachowania się na drodze oraz w podróży. Na koniec spotkania wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci, zasiadając za kierownicą policyjnego radiowozu.
Dziękujemy panu podkom. Dariuszowi Szęfel za możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach.

Anna Chołody