Zajęcia otwarte z rodzicami

Emocje odgrywają zasadniczą rolę w życiu każdego człowieka – zarówno dzieci jak i dorosłych. Towarzyszą nam w różnych sytuacjach, odpowiadają za relacje ze światem zewnętrznym. Dziecko w wieku przedszkolnym jest pełne uczuć i emocji. Poprzez uczucia wyraża swój stosunek do zdarzeń, ludzi i zjawisk, które go otaczają. . Gdy czuje się szczęśliwe, kochane i akceptowane- jego emocje są pozytywne. Ale gdy odczuwa strach, obawę lub złość przeżywa negatywne emocje. Wiek przedszkolny to okres intensywnego rozwoju emocjonalnego dzieci. W tym czasie dzieci poznają, identyfikują i wyrażają emocje. Zajęcie które odbyło się w naszej grupie związane było z emocjami a w zrozumieniu tego ważnego problemu pomogły nam zestawy klocków Lego Education. Dzieci wraz z rodzicami budowały postaci do opowiadania, odgrywały wymyślone scenki a przede wszystkim dobrze się przy tym bawiły. Wszyscy byli bardzo zaangażowani , że trudno było wywnioskować kto bawił się lepiej dorośli czy dzieci.

Lidia Majewska