ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI ,,UCZUCIA GUCIA’’

W grudniu Poziomki zaprosiły swoich rodziców  na zajęcia otwarte pt. ,,Poznajemy Gucia  i różnorodność emocji’’. Scenariusz zajęć został opracowany na podstawie serii książek Aurelie Chien Chow Chine:  „Uczucia Gucia” , w ramach realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem zajęć było kształtowanie umiejętności rozpoznawania emocji, nabywanie umiejętności radzenia sobie ze złością oraz pogłębianie więzi emocjonalnej z rodzicami.

Umiejętność radzenia sobie z emocjami to bardzo ważny obszar rozwoju u dzieci      m. in. do poprawnego, umożliwiającego budowanie relacji funkcjonowania w grupie. Przedszkolaki z radością i piosenką powitały swoich rodziców, bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, nie tylko rozpoznawały i nazywały emocje, ale także rozwijały umiejętność wyrażania emocji poprzez ruch i zabawę, wdrażały się do rozumienia potrzeby wyciszania się i relaksu.

Anita Rerek, Agnieszka Zawilska