“Zleciał z nieba biały Aniołeczek…”

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, niezwykle radosny. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. W naszej grupie „ten moment” trwał nieco dłużej… Przygotowywaliśmy się sumiennie do tego najważniejszego! JASEŁKA !!!

Przy wspaniałej dekoracji, magicznej muzyce, pastorałkach i kolędach krok po kroku nagrywaliśmy występy dla szerszej publiczności. Każdy miał swoją bardzo ważną rolę do odegrania – i udało się!!! Brawa ogromne dla wszystkich Orzeszków!!! Każdy Orzeszek mógł się sprawdzić w roli aktora. Były Aniołki, Królowie, Pastuszkowie i Maryja z Józefem. Wszyscy pięknie śpiewali kolędy i pastorałki, a Aniołki cudnie zatańczyły….  Były to podniosłe chwile, które nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

Uwieńczeniem cudnych przedświątecznych dni był uroczy obiad wigilijny z pierogami i barszczykiem oraz prezenty od kogo?? Od Mikołaja!!!

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Hanna Poczewska